Obľúbené letoviská v Chorvátsku

Zastancom pobytov na Istrii či oblasti Kvarneru iste vyhovuje predovšetkým malá vzdialenosť zo Slovenska, kedy pri mori dokážu byť za približne 8-10  hodín jazdy z Bratislavy či Košíc. Južnejšie položené letoviska majú naopak výhodu teplejšieho podnebia a predovšetkým trvalejšieho počasie počas letných mesiacov.
Výhodu pomerne blízkeho dojazdu má tiež Severná Dalmácia, napr. mesto Zadar. Historický Zadar si môžete prezrieť na nasledujúcich dvoch fotografiách.

Dovolenka v Zadare je tak veľmi obľúbenou alternatívou, kedy poteší primeraná vzdialenosť a zároveň tiež stabilnejšie počasie oproti severnejšie položeným častiam Chorvátska – Istrii a Kvarneri. Ak idete na dovolenku vlastnou dopravou, odporúčame ubytovanie v okrajových častiach mesta alebo menších letoviskách, ktoré na Zadar priamo nadväzujú, napr. Bibinje. Z tohto letoviska sa autom za pár minút jazdy dostanete priamo k starému mestu Zadaru.

Omišská a Makarská riviéra
Stálicami v ponukách cestovných kancelárií sú potom letoviská Omišskej a Makarskej riviéry. Máloktorej cestovnej kancelárii chýbajú v ponuke pobyty v Chorvátsku obľúbených letoviská akými sú Omiš, Baška Voda, Makarska, Tučepi, Podgora, Brela, Drvenik či Gradac. Tieto viac či menej rušné letoviská sú naozajstným skvostom tejto oblasti a dovolenku tu si iste ako sa patrí užijete. Či už idete za zábavou či slnením sa na pláži, všetkého je tu dostatok.

Kam na dovolenku v Južnej Dalmácii
V Južnej Dalmácii je rad krásnych letovísk a miest, ktorým jasne dominuje historický Dubrovník. Pre strávenie príjemnej dovolenky je však úplne jedinečný polostrov Pelješac, kde nájdete množstvo menších, pokojnejších aj rušnejších letovísk. Veľmi obľúbeným letoviskom je napr. Orebič a letoviská v jeho okolí. Orebič je rušnejším letoviskom s pestrou ponukou ubytovania, reštaurácií i zábavy, v ktorom okrem iného poteší aj piesočnato-kamienková pláž, ktorých je v Chorvátsku pomenej. Ubytovanie v Orebiči je v tejto časti Chorvátska veľmi vyhľadávaným a teší sa veľkej popularite.

Zaujímavé články nájdete aj na stránke http://pobyty-pri-mori.blogspot.cz/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>