Gastronómia v Chorvátsku

Väčšine ľudí sa pri úvahách o chorvátskej kuchyni vybavia ryby a kalamáre grilované na drevenom uhlí, a aj keď je pravdou, že toto chutné jedlo možno dostať na každom kroku, chorvátska gastronómia ponúka viac než len morské plody. Chorvátska kuchyňa má skutočne chutné jedlá aj vína a povečerať v špičkovej reštaurácii či pizzerii je naozaj príjemným zážitkom. Tunajšiu kuchyňu ovplyvnili na pobreží a v Istrii jemné stredomorské a talianskej príchute, zatiaľ čo v severných provinciách sa prejavujú tvrdšie vplyvy z Rakúska a Maďarska. Regionálna chorvátska kuchyňa pochopiteľne má niektoré jedlá spoločné so svojimi východnými susedmi, Srbskom a Bosnou, ale z veľkej časti sú tunajšie pokrmy jedinečné.

Pokrmy z rýb
V ponuke podnikov na pobreží nájdete často parmicu šedeu či červenú (mugil, arbun), merlúzy (oslica), pleskáča (Orada), Rich (kovač), ála (kus lokarda), úhora (jegulja). Ak ste u niekoho na návšteve a podávajú sa ryby ulovené v miestnych vodách, často sa jedná o veľa druhov, ktoré nebudete poznať. V ponuke sa objavujú tiež chobotnice (hobotnica) či kalmáre (lignje), mušle (Dagni) a ustrice (kamenice). Vo vnútrozemí sa podávajú sladkovodné ryby, pstruhy (pastrva) a kapry (Šaran).
Ryby sa zvyčajne zľahka varia, grilujú (na žiaru), smažia (pržene), pečú a mnohokrát sa podávajú s nakrájanou petržlenovou vňaťou, drveným cesnakom a olivovým olejom. Tradičný, veľmi chutný spôsob prípravy rýb a mäsa v Chorvátsku je ispod peka (doslova “spod pece”), kedy sa jedlo umiestni pod klenuté kovové veko a pečie sa na ohni. Chobotnice na tento spôsob sú skvelé, aj keď sa často podávajú aj ako šalát (salata od hobotnice), so zemiakmi, cibuľou a olivovým olejom. Iným skvelým spôsobom prípravy mušlí (školjke), a predovšetkým homárich chvostov a veľkých kreviet (oboje pod názvom škampi) je buzara, kedy sa jedlo dusií v obrovskom hrnci s cesnakom, olivovým olejom a bielym vínom. Vyprážané kalamáre (ktoré sa v anglicky písaných ponukách často objavujú pod talianskym názvom calamari) sa tiež tešia veľkej obľube a najlepšie sú čerstvo ulovené, ale možno tiež vyskúšať plnené kalamáre pečené v rúre (punjene lignje). V Slavónii sa kapry z riek pripravujú ako veľký dusený pokrm s ostrými paprikami (Fiš paprikáš).

Mäsité jedlá
Chorváti sú veľkí milovníci mäsa. Po celej krajine sa teší trvalé obľube jahňacie (janjetina), tradične pečené s množstvom rozmarínu a cesnaku či na spôsob ispod peka. Najlepšie jahňacie pochádza podľa mnohých názorov z ostrova Pag, kde sa zvieratá pasú na lúkach s aromatickými bylinami a na porastoch, ktoré sú inak v tejto vyprahnutej krajine vzácnosťou. Byliny údajne výrazne prispievajú k chuti mäsa, rovnako ako slané brízy, ktoré vanú cez more.
Divoká zverina sa tiež teší popularite, predovšetkým v hornatých oblastiach Gorski Kotar či inde v horách. Patrí sem divoké prasa (divlja svinja), z ktorého sa robia skvelé dusené pokrmy. V niektorých oblastiach Gorski Kotaru sa tiež podávajú žabie stehienka a slimáky. Je neuveriteľné, že v niektorých horských reštauráciách sú v ponuke aj pokrmy z medveďa, hoci je táto šelma veľmi vzácna, nehľadiac na to, že medvedie mäso nie je pre človeka na konzumáciu vhodné.

Ovocie a zelenina
Existujú dve chutné pečené zeleninové jedlá, zeljanica (lístkové cesto so špenátom, domácim syrom a kyslou smotanou) a bučnica (z tekvíc). Ovocie a zelenina sú väčšinou sezónne a pochádzajú z miestnych zdrojov. Tradičnnou prílohou k jedlám z mora sú varené zemiaky (krumpir) s cícerom (Blitva). Niekedy blitva nahrádza kel (kupus), ktorá jedlo výborne dopĺňa a samozrejme tiež klasické hranolky (pomfrity). Rastie tu veľa húb (gljive), od suchohríbov až po hríby pravej (vrganj), a v hubárskej sezóne ich nájdete na stánkoch v tržniciach v celých hromadách.
Vďaka veľkej obľube rýb a mäsa to môžu mať v Chorvátsku o niečo ťažšie vegetariáni. Obvykle ale vždy nájdete niečo, čo vyhovie každému gustu. Ak v menu nemôžete nájsť žiadny vegetariánsky pokrm, spýtajte sa personálu “Imate Ak nešto bez mesa? ” (“Máte niečo bezmäsitého?”). Alebo požiadajte rovno o pohovani sir – vyprážaný syr.

One Response to Gastronómia v Chorvátsku

  1. Pingback: Chorvátske delikatesy… | Všetko o Chorvátsku tak ako ho nepoznáte…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>