Dovolenka v Chorvátsku je stále obľúbenejšou letnou dovolenkou…

Chorvátsko navštevuje čím ďalej tím viac českých aj slovenských turistov. Podmorský svet Jadranského mora je veľmi rozmanitý a prekvapujúci. Potápanie v Chorvátsku láka čoraz viac turistov, aby objavovali podmorský svet Jadranu. Chorvátsko sa môže pochváliť množstvom nádherných, panenský – nedotknutých národných parkov. Na jadranskom pobreží prevláda hlavne príjemné stredozemné podnebie. Letá sú tú horúce s množstvom krásnych Slnečných dní a v zime mierne, vlhké.

Dovolenka v Chorvátsku – Omišská riviéra a súčasné Makarská riviéra patria k najnavštevovanejším a najvyhľadávanejším destináciám strednej Dalmácie. Obľúbené je hlavne pre menší turistický ruch, priezračné čisté more, rozmanité a členité pobrežie s malými zátokami a prírodnými zákutiami. Centrom Omišskej riviéry je mestečko Omiš preslávené hlavne z predošlých čias ako sídlo korzujúcich pirátov. Vyznačuje sa svojim kolmo sa pnúcimi skalami a riekou Cetina, ktorá sa tu v celej svojej kráse vlieva do mora a práve na tomto mieste je Aktívna dovolenka v Chorvátsku ako na dlani. Omiš je ale tiež vyhľadávaný vďaka svojim piesočným plážam s veľmi pozvoľným prístupom do mora.

Chorvátsko – Makarská riviéra

Ubytovanie na Omišskej Riviére – Hotel Brzet nájdeme v rovnomennej časti Omiš na pokojnom a tichom mieste v tesnej blízkosti mora. Obklopený je borovicovým lesíkom, ktorého vek je odhadom viac ako 100 rokov. Hotelový komplex sa skladá z 3 ubytovacích pavilónov, súčasťou je centrálna reštaurácia s terasou a kaviarňou. Priamo pred hotelom sa nachádza kamienková pláž. Do centra Omiš vedie pozdĺž mora 800 metrov dlhá promenáda.

Tiež ubytovanie Mimice – Hotel Croatia Sydney je zaujímavé pre tých, ktorý obdivujú krásu Omišskej riviéry. Príjemný hotelík strednej kategórie rodinného typu s veľmi priaznivou polohou a krásnym výhľadom. Hotel nájdete nad hlavnou zátokou a prístavom mestečka Mimice – malý raj na Omišskej riviére. Je umiestnený na menšom kopci pod cestou, asi 150 metrov od pláže. Lacné ubytovanie v Chorvátsku je vhodné pre rodiny s deťmi i starších klientov.

3 Responses to Dovolenka v Chorvátsku je stále obľúbenejšou letnou dovolenkou…

  1. naprosto súhlasím, dovolenka v HR je čoraz viac obľúbenejšou dovolenkou. výborná dostupnosť, krásne čisté more a tie hory. zbožňujem tú konbináciu!

  2. Pingback: Akú si vybrať dovolenku? | Všetko o Chorvátsku tak ako ho nepoznáte…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>