Stredná Dalmácia

ChorvátskoDovolenkaStredná Dalmácia je zo strany turistov mimoriadne žiadané letovisko v rámci Chorvátska, ktorá núka príležitosti na klasické trávenie dovolenky pri mori, ale aj rôzne nevšedné zážitky. Rozkladá od Splitu až po Ploče.  V rámci ostrovov Brač, Hvar či Vis. Táto oblasť Chorvátska patrí k najobľúbenejším vďaka stálemu počasiu, príjemnej faune a flóre a zdravému slanému morskému vzduchu.

V celku sa Stredná Dalmácia považuje za najkrajšiu časť chorvátskeho pobrežia. Mnohí o nej hovoria ako o veľkolepej prímorskej oblasti, ktorá nemá páru. Pestrá subtropická vegetácia sa tu naozaj skoro až dokonale snúbi s mnohými architektonickými pamätihodnosťami. Kultúrnym a ekonomickým centrom Strednej Dalmácie je Split, nazývaný aj ako perla Jadranu. Máloktoré mesto si také pomenovanie zaslúži viac.

Makarská riviéra – apartmány Chorvátsko, s nespočetným množstvom zátok, priezračným morom so štrkovými plážami, olivovými hájmi vytvára dovolenkový raj každoročne pre tisícky turistov.

Pirátske mesto Omiš leží v kaňone svetoznámej rieky Cetiny, obklopujú ho mohutné skalnaté bralá, týčiace sa priamo do neba.  Malebné mestečko riviéra Omiš je už od dávnych čias preslávené vďaka pirátom. V súčasnosti je turistickým mestom s lukratívnou turistickou ponukou na tridsaťpäť kilometrov dlhej riviére, pre ktorú sú špecifické malebné pláže a svojrázne rybárske dedinky.

Podnebie je v tejto oblasti typické stredomorské, vyznačujúce sa horúcimi (suchými) letami a miernymi (daždivými) zimami. Prechodné obdobia medzi letom a zimou sú mimoriadne krátke, niekedy sa stanú aj jedinú cez noc. Kúpať v mori sa dá zväčša od začiatku mája do konca septembra. Vynikajúce podmienky – ubytovanie v Chorvátsku – sú tu aj pre aktívnych dovolenkujúcich. K dispozícii je windsurfing, jachting, potápanie, či podmorský rybolov. Vo väčších strediskách je pre tieto vodné športy vytvorené kvalitné zázemie v podobe klubov a škôl. Pohorie Biokovo, núka možnosť pre vysokohorskú turistiku, paragliding alebo jaskyniarstvo. Na svoje si prídu aj milovníci cyklistiky či zápolenia v športoch ako tenis, futbal, volejbal a ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>