Split je čoraz viac populárnejšou turistickou destináciou…

Split, Chorvátsko

Počet turistov prichádzajúcich dovolenkovať do mesta Split vzrástol o 20 % na 170 tisíc v prvých siedmich mesiacoch roka 2013 v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2012, zatiaľ čo počet prenocovaní sa zvýšil taktiež o 20 % na 470 tisíc, čo slúži ako dôkaz, že druhé najväčšie chorvátske mesto sa stáva stále viac populárnejšou turistickou destináciou. Len v júni sa počet návštevníkov v tejto najväčšej chorvátskej metropole zvýšil o 23 % na 67.000 s 220.000 prenocovaní.

“Tento trend odráža optimistické očakávania. Plánoval sa 10-percentný rast, a to s ohľadom na mestské ubytovacie kapacity.” Riaditeľ miestnej turistickej kancelárie, Vedran MATOSIC taktiež povedal, že dvojciferný nárast nastal vďaka novým lôžkam (1400) v súkromnom ubytovaní. Podľa neho je počet lôžok v hoteloch v Splite  len 2101 a mesto potrebuje ďalších 3000 hotelových lôžok. Miestne hotely ponúkajú ubytovanie pre 731 návštevníkov, alternatívne ubytovanie ponúka 1153 postelí a 6500 lôžok v privátnom ubytovaní. Širšia oblasť od Splitu môže poskytnúť 13.000 lôžok pre turistov.

Brela…to sa nedá opísať, to musíte zažiť!

Každé leto trávim pri mori. Mojou srdcovou záležitosťou je Chorvátsko.  Snažím sa to striedať (jeden rok letecká dovolenka – exotika, druhý rok Chorvátsko – klasika).

Chorvátsko mám zmapované od Rijeky po Dubrovník, ale stále je tu dostatok neprebádaných miest pre mňa.  Tento rok som si z bohatej ponuky vybral ubytovanie v hoteli Luka – Brela.  Poviem vám aj tento krát som odchádzal s pocitom, že to bola v skutku perfektná voľba. Ten kontrast: skalnaté biele hory a priezračné atramentové more… to sa nedá opísať, to musíte zažiť!

Toto si určite nenechajte ujsť:

Akú si vybrať dovolenku?

Makarská Riviéra

Potápanie v Chorvátsku

Dovolenku v Chorvátsku si zamilujete na prvý šup!

Promajna ako ju nepoznáte…