Dovolenku v Chorvátsku si zamilujete na prvý šup!

Tak ako každý rok sa snažím niekam vyraziť na dovolenku aj tento nebol výnimkou. Presvedčiť môjho, priateľa aby strávil týždeň pri mori je ťažšie ako naučiť slona tancovať,  tak som sa vybrala s kamarátkou. Konečne Chorvátsko! Možno si hovoriť, že som spadla z jahody a také nadšenie nie je adekvátne lebo drvivá väčšina už v Chorvátsku bola.

V rámci mojich letných výjazdov som čo to pocestovala: Cyprus, Sardínia, Taliansko, Dubai, Ibiza… Chorvátsko ma obzvlášť nelákalo. Mala som skreslenú predstavu preplnených kamienkových pláži (kamienkové pláže – fuj) na ktorých slovenskí  a českí turisti tlačia paštéty do hlavy. Neviem kde sa to vo mne zrodilo ale mýlila som sa….

Nič som  nenechala na náhodu a všetko vybavila cez cestovku. Profesionálny a jedinečný prístup…. ďakujem Adria Sun.

Termín som si kvôli práci zvolila už na 16. jún. Že skoro? Neviem či tá cestovná agentúra alebo kto, ale počasie bolo dohodnuté na 36 ⁰C  a more príjemne osviežujúce.

Cestovala som busom. Trošku zdĺhavý presun, pomenej miesta pre moje dlhé nohy, ale keďže sme cestovali v noci zbehlo to  a ani neviem ako pred obedom sme sa ocitli na Omišskej riviére a raz – dva sme boli ubytované vo Vile Adria Sun v zátoke Mala Luka. Len čo nás delegátka ubytovala (dostali sme apartmán s prekrásnym výhľadom na more, balkónom, vybavenie na úrovni), navliekli sme plavky na seba a hor sa na pláž. Mali sme na výber, keďže v zátoke Mala Luka je ich hneď niekoľko. Niektoré ultra maličké, povedala by som až súkromné… Vrhli sme sa do prekrásne tyrkysového, čistého mora a vychutnávali si tu slanú chuť a vôňu…

Každý jeden deň sme si chceli vychutnať naplno s pomocou delegátky Alenky, ktorá nám bola k dispozícii počas celého pobytu sme si naplánovali výlety do okolia (Baška Voda, Podgora, Tučepi, Omiš). V rámci doplnenia adrenalínu nám Alenka vybavila rafting na rieke Cetina. Za tri hodinky sme splavili rieku, ktorú krotil v svojich najlepších časoch aj Vinnetou … Počas dvoch prestávok sme sa vykúpali a zaskákali si so skál priamo do osviežujúcej rieky. Bolo to naozaj výživne.

No čo dodať. Chorvátsko na očarilo od prvého okamihu. Ako dovolenkovú destináciu ho vrele odporúčam každému.

Určite si prečítajte:

Letná dovolenka pri mori

Akú si vybrať dovolenku?

Dôležité informácie pred vycestovaním na dovolenku

Potulky Chorvátskom – Istria…