MIMICE – malý raj na Omišskej riviére…

 

Obľúbené dovolenkové Chorvátsko je pre slovenských turistov už dlhé roky obľúbenou destináciou. Nachádza sa na Balkánskom poloostrove na brehu krištáľovo čistým Jadranským morom. Chorvátsko je krajina veľmi rozmanitá v ktorom je viac ako  1200 ostrovov. Typické  sú romantické zálivy a útulné plážičky ohraničené zo strán obrovskými balvanmi.  Takýchto pláži je hromadne veľa , len ich musíte nájsť.  Úžasná  architektúra, píniové a borovicové háje sú samozrejmosťou a obyvateľstvo priam  dobrosrdečné a pohostinné. Jednoducho dovolenková klasika…

 Ak túžite prežiť dovolenku v Chorvátsku podľa svojich predstáv tak využite letné mesiace, ktoré sú nielen príjemné na stravovanie oddychu ale hlavne preto, že slnko Vás pohladí svojimi horúcimi lúčmi a more priláka do svojich vĺn.  Ranné lúče slnka Vám spríjemnia celý deň krásnymi a príjemnými zážitkami.

Chorvátsko – Omišská riviéra – MIMICE

Túžite navštíviť  vhodnú destináciu a neviete kam? Ubytovanie Mimice je malým mestečkom v strede Dalmácie. Nachádza sa na rozhraní  Omišská a Makarská riviéra. Je to malá rybárska osada s prístavom.

Čisté more, krásy krajiny, pohostinný obyvatelia, zaujímavé kamienkové pláže a tiež nehlučné a pokojné noci, vytvárajú ideálne podmienky príjemnej dovolenky pre rodiny s deťmi a pre tích, ktorí uprednostňujú kľudné prostredie s úchvatnou prírodou. Ak túžite a máte záujem o večerný život,  stačí vyraziť do letoviska OMIŠ alebo Bašky Vody vzdialeného 11km. Môžete využiť večer za prítomnosti dalmatínskej hudby, zábavne sú aj tematické večere organizované miestnymi obyvateľmi (karaolke, večer poézie, rybárske večere atď.)

Lákavá ponuka: dovolenka v Chorvátsku

Každoročne navštevuje Chorvátsko čoraz viac Čechov a Slovákov. Dovolenka v Chorvátsku sa stala lákavou nielen vďaka dobrej dostupnosti ale aj kvalitnej ponuke ubytovania a stravovania. Táto slnečná krajina je dobrou príležitosťou na dovolenku pre všetky vekové kategórie, milovníkov celodenného pobytu na pláži aj vyznávačov aktívnej dovolenky. V tohtoročnej sezóne si pre Vás pripravila cestovná kancelária nielen svoju stálu ponuku pobytových miest, kam sa radi vraciate, ale aj niektoré novinky a zaujímavosti.

Prv než sa vyberiete na dovolenku do Chorvátska, mali by ste vedieť, že: Chorvátska republika leží na ploche 56 542 kilometrov štvorcových. Pýši sa bujnou vegetáciou, krištáľovou vodou Jadranského mora aj udržiavanými plážami. Chorvátsko má príjemné stredomorské podnebie. Republika je rozčlenená do 21 žúp (krajov) s oficiálnym jazykom chorvátčine. Jej susedmi sú Slovinsko, Maďarsko, Čierna Hora, Srbsko, Bosna a Hercegovina. Jadranské more je rozložené medzi Apeninský a Balkánsky polostrov, je teplé a to aj v zimnom období, kedy dosahuje aj 27 stupňov Celzia. V Chorvátsku nájdete rôznorodé podnebie, kontinentálne aj vyššie horské polohy. Väčšinou tu vládnu horúce a suché letá a daždivé zimy.

Dovolenka v Chorvátsku  Vám umožní zhliadnuť aj množstvo prírodných krás. Za celodenný výlet určite stojí Paklenica, Národný park Kornati či Plitvické jazerá. Z ostrovov spomeňme Istrijský či ostrov Pelješac na juhu krajiny. K najviac navštevovaným regiónom chorvátskeho pobrežia patrí Kvarner, Istria, Severná, Stredná a Južná Dalmácia. Z ostrovov potom Hvar, Krk, Pag, Cres.
Rôznorodosť Chorvátska dokazujú rozsiahla hornatá území a množstvo pasienkov a lesov v úrodných údoliach. Obľúbené chorvátske pláže sú najčastejšie kamienkové a štrkové, výnimočne piesčité.
Hlavným mestom Chorvátskej republiky je Záhreb situovaný pod vrcholom medvedica a, je súčasne aj najväčším mestom krajiny. Je ekonomickým, politickým a kultúrnym centrom krajiny. Chorvátsko sa môže pochváliť množstvom krásnych a historických miest ako napr.  Zadar, Trogir, Split, Dubrovník, Pula. V okolí Záhrebu je rozosiatych množstvo viníc a hradov. Pre rybárov je najzaujímavejšie údolie Gacka.

Medulin

Ak by sa dovolenka v Chorvátsku v roku mala niesť v romantickom duchu odporúčame navštíviť vnútrozemia, kde sa rozkladajú romantické dedinky siahajúce až do stredoveku. Dovolenku môžete stráviť aktívne, romanticky aj voľným relaxom na pláži…